Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA  20.11.2022 r.

 

1       Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją mękę, krzyż i zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim królestwem. Czas rachunku sumienia. Czy przez kolejny rok życia staliśmy się lepsi, dojrzalsi, czy w nas jest więcej miłości do Boga i bliźnich ?

2       Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne.

3       Msza św. i modlitwa przy relikwiach św. Rity w sprawach trudnych we wtorek tj.  22. listopada o godz. 18:oo, zapraszamy.

4       W czwartek o godz. 16.30 w bazylice odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5       Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego oraz poświęcenie obrazu  bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek o godz. 18:00.

6       W tym tygodniu kończy się czas codziennej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Czy przynajmniej jeden raz w nich uczestniczyłeś ?

7       Dziś po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II wojny światowej, zapraszamy.  

8       W tym tygodniu wspominamy: we wtorek - św. Cecylię,  w czwartek - świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

9       Od 21 – 26. listopada  przeżywać będziemy w naszych parafiach Tydzień Słowa Bożego.

10 W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek jako pomoc dla Kościoła Prześladowanego kwotę 985 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

11 Modlitwa różańcowa przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

12 Za ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13 W najbliższą sobotę zapraszamy na modlitwę o święte powołania kapłańskie. Msza św. o powołania o godz. 15:oo, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa do godz. 21:oo, zakończenie apelem jasnogórskim.

14 Makulaturę na misje można składać do pojemnika obok Bazyliki w dniach od 25–26. listopada.

15 Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 391