Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX NIEDZIELĘ ROKU - 16.10.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX  NIEDZIELĘ ROKU -  16.10.2022 r.

 

1       Pan Jezus zachęca nas do nieustannej modlitwy, która kruszy nawet najtwardsze serca ludzkie. Uwierzmy również i w to, że nasza modlitwa może czynić cuda.

2       Dziś obchodzimy kolejny dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy – Veritatis splendor”, podejmując rozważanie nauki papieskiej i wsparcie funduszu stypendialnego prowadzonego przez Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II. Naszymi ofiarami do puszek wspieramy to dzieło.

3       W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek – św. Łukasza Ewangelistę; w czwartek - św. Jana Kantego; w sobotę - św. Jana Pawła II

4        Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania różańca, o którym Matka Boża  mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Modlitwa różańcowa w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik o godz. 17:30.

5       Każdy z nas doświadcza cierpienia i często przygnębiają nas troski związane z naszymi najbliższymi. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwo do świętej, uszanowanie relikwii św. Rity w sobotę, 22 października na godzinę 18.oo Przed Mszą św. w przedsionku Bazyliki będzie można nabyć róże, atrybut świętej orędowniczki, które będziemy mogli złożyć przed jej relikwiami bądź zabrać ze sobą do domu.

6       Na ławkach są rozłożone karty na wypominki, które wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad o godz. 17:30 oraz w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

7       Ministrantów i kandydatów do służby ołtarza zapraszamy na zbiórkę w sobotę na godz.. 11:30.

8       W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

9       W najbliższy wtorek przypada dzień imienin Ks. Łukasza. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:oo. Niech nasza modlitwa i obecność będzie wyrazem wdzięczności za Jego posługę wśród nas.

10 Za ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11 Niedziela, 23. października będzie przeżywana jako dzień misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.

12 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

13 Ks. Łukaszowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 315