Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII NIEDZIELĘ ROKU - 2.10.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII  NIEDZIELĘ ROKU - 2.10.2022 r.

 

1       Bóg nieustannie obdarza nas darami potrzebnymi do zbawienia, jednak od nas zależy, czy potrafimy z nich skorzystać. Dar przychodzący od Boga albo przyjmujemy, albo odrzucamy.   

2       Zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie o godz. 12:oo i przez cały październik o godz. 17:30.

3       Jerycho modlitewne trwa do 4. października w godz. od 7:00 – 21:00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4       W pierwszy czwartek Msza św. w intencji powołań do służby w Kościele o godz. 18:00.

5       W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo - 8:oo, 8:30 - 9:30, oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

6       Zbliża się IV rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. W ramach bezpośredniego przygotowania od 5 - 7 października trwać będą rekolekcje św., które poprowadzi O. Stanisław Kiełbasa - redemptorysta. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9:oo. 15:oo i  18:oo. Pól godz. przed Mszą św. cząstka różańca św.  Niech nasza wspólna modlitwa będzie wyrazem czci dla Matki Bożej i wyprasza błogosławione owoce dla nas, rodzin i Ojczyzny.

7       W dniu 8 października IV rocznica papieskiej koronacji obrazu naszej Matki i Królowej. O godz. 11:30 – koncert w wykonaniu chóru Akademii Morskiej i orkiestry Baltic Orkiestra. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jacka Kicińskiego z Wrocławia o godz., 12oo, zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

8       W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Franciszka, w środę św. Faustynę Kowalską, w piątek - Matkę Boża Różańcową.  

9       Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto oraz ofiary na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne (koperty są wyłożone na ławkach) z głębi serc dziękujemy. W dalszym ciągu prosimy o pomoc. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

10  W ostatnią niedzielę na potrzeby Hospicjum członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali kwotę 1.600 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

11  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

12  Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 235