Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI NIEDZIELĘ ROKU – 25.09 .2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI  NIEDZIELĘ  ROKU – 25.09 .2022 r.

1       Kościół na różne sposoby próbuje pomóc człowiekowi w osiągnięciu zbawiania. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i o godz. 17:30 dla dzieci i dorosłych.

2       Zapraszamy na Jerycho modlitewne od 1 – 4 października w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie 1.października o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

3       W najbliższy czwartek Msza św. w intencji Ojczyny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki o godz. 18:oo, zapraszamy,.

4       W tym miesiącu chorych odwiedzimy w pierwszą sobotę miesiąca.

5       W pierwszą sobotę Msza św. i różaniec mężczyzn o godz. 7:00, zapraszamy.

6       Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

7       Msza św. Kół Żywego Różańca w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

8        Przypominamy i prosimy rodziców, aby zadbali o religijne wychowanie dzieci. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz.13:30  poświęcenie różańców dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci i współpracę z rodzicami jest ks. Łukasz

9       Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 10:30, odpowiedzialnym jest ks. Maciej.

10  Od 5. października rozpocznie się bezpośrednie przygotowanie do IV rocznicy koronacji obrazu MB Zwycięskiej Królowej Polski. Uroczystość poprzedzą rekolekcje św.  w dniach od d 5 - 7. października 2022 r. Program rekolekcji  jest na plakatach wywieszonych w gablotach. Skorzystajmy wszyscy z daru rekolekcji św.

11  Od dzisiejszej Niedzieli na Msze św. o g.19.30 zapraszamy szczególnie młodzież i studentów. Msza św. będzie z udziałem tworzącego się przy naszej parafii młodzieżowego zespołu muzycznego.

12  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Wincentego a Paulo;  w środę - św. Wacława; w czwartek - Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek - św. Hieronima; w sobotę - św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

13  Za dary i ofiary na potrzeby Bazyliki i AWSD serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14   Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy Hospicjum w Szczecinie.

15  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

16  Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.